ZGŁOSZENIA TEMATÓW NA KT2019

Szanowni Państwo!

 

Zapraszamy na coroczne święto tłumacza, przy okazji którego mamy zaszczyt organizować najważniejszą imprezę polskiej branży tłumaczeniowej – Konferencję Tłumaczy 2019.

Tłumaczenia na fali zmian

Świat tłumaczeń nigdy wcześniej nie ulegał tak dynamicznym przeobrażeniom. Każdy rok przynosi nowe pomysły, rozwiązania, szanse i zagrożenia dla dotychczasowego modelu pracy tłumaczy i biur. Jednocześnie w tak dynamicznie komunikującym się świecie rola tłumacza jest nie do przecenienia. Kunszt językowy, znajomość kultury i jej niuansów to wciąż obszar komunikacji, w której tłumacze stanowią elitę intelektualną nowoczesnego świata. Jak zatem łączyć zmianę z tradycją? Jak unosić się na fali wydarzeń i jak aktywnie jest współtworzyć? Jak odkrywać fascynujące gałęzie świata tłumaczeń i odnaleźć pomysły na rozwój swojej działalności? Prosimy o propozycje nawiązujące do motywu przewodniego, w jednym z kilku obszarów.

  1. Kreatywność językowa: jak ją szlifować, jak odkrywać talent do transkreacji, jak oferować, sprzedawać, świadczyć usługi kreatywne w świecie tłumaczeń

  2. Technologie: jak wdrażać, przygotowywać, stosować nowe technologie ze świata CAT, MT i inne.

  3. Komunikacja: jak tworzyć teksty, które niosą odpowiedni przekaz, jak stosować się do zasad komunikacji technicznej, jak być skuteczniejszym w tłumaczeniu mającym przynosić określony cel.

  4. Tłumaczenia w świecie uwarunkowań prawnych i organizacyjnych: przepisy, restrykcje, prawa autorskie, fuzje i przejęcia – świat, w którym zanurzony jest każdy profesjonalista w branży.

  5. Współpraca: jak wiosłować w tę samą stronę, jak tworzyć synergię w grupie zawodowej o nie zawsze wspólnych interesach, jak współpracować, dzielić się wiedzą i tworzyć przyjazną, otwartą branżę, dbając jednocześnie o etykę zawodową.

  6. Inny obszar, o ile jest powiązany z głównym motywem tematycznym konferencji.

Oczekiwany czas prelekcji to 60 minut. Możliwy jest również wariant 45 minut + 15 minut na pytania i dyskusję z salą.

 

Zgłoszenia propozycji przyjmujemy do 15 czerwca 2019 r. za pośrednictwem poniższego formularza.

 

Priorytetowo traktujemy zgłoszenia tematów, które nie były przedstawiane na innych konferencjach oraz prelegentów, którzy będą u nas występować pierwszy raz. Warunki wystąpienia i zawartość pakietu prelegentów opisaliśmy w następującym dokumencie:

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się, co otrzymują prelegenci KT2019!

Jeśli nie chcą Państwo zgłaszać się na prelegenta, a zasugerować nam osobę, która mogłaby takim prelegentem zostać, prosimy o przesyłanie sugestii na nasz adres e-mail (info@translation-conference.com) lub za pośrednictwem formularza kontaktowego. Mile widziane są informacje kontaktowe do potencjalnego prelegenta.

* Zdjęcie (prosimy o nazwisko w nazwie pliku)
Maksymalna wielkość: 15 MB
* Czy miałaby to być prelekcja, czy raczej warsztaty?
Kilka spraw organizacyjnych
* Prelegenci KT otrzymują pakiet prelegencki o łącznej wartości 1000 zł (szczegóły w dokumencie dla prelegentów - link powyżej). Jaki sposób rozliczenia wynagrodzenia Pan/Pani preferuje?
*Czy chce Pan(i) wziąć udział w obiedzie podczas konferencji i wieczornej imprezie networkingowej?
*Akceptuję Politykę prywatności Konferencji Tłumaczy. Polityka jest dostępna w menu, w zakładce "O Konferencji" -> "Polityka prywatności".